Firma K-2 posiada w swojej ofercie pełną gamę produktów pionowego oznakowania dróg . Ponadto zajmuje się kompleksowym oraz profesjonalnym montażem oznakowania pionowego zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, tj. ze „Szczegółowymi warunkami technicznymi dla znaków pionowych i warunkami ich rozmieszczania na drogach”.
Poniżej znajdą Państwo informacje odnośnie poszczególnych produktów:
Znaki i tablice drogowe
Znaki oraz tablice każdego typu oraz wielkości stosowane na drogach jak i na kolei. Wykonane na podkładzie z blachy stalowej lub aluminiowej z podwójnie zaginanymi krawędziami. W zależności od wymogów do produkcji lic znaków stosuje się folię odblaskową I, II, III generacji lub folię fluorescencyjną.
Podział znaków drogowych według:
– Kategorii
– Grupy wielkości
Konstrukcje do znaków oraz tablic
Znaki i niewielkie tablice drogowe montuje się na słupkach z rur ocynkowanych o standardowych średnicach 50, 60, 70, 76 mm. Z kolei do montażu tablic wielkogabarytowych stosowane są konstrukcje wsporcze kratownicowe, wysięgnikowe boczne oraz bramowe.
System Informacji Miejskiej
To system jednolitych pod względem wizualnym, architektonicznym i konstrukcyjnym nośników przekazujących informacje o charakterze miejskim.
Elementy tworzące SIM:
- Podświetlane tablice, pylony i gabloty mogą przekazywać dowolną informacje, najczęściej
umieszcza się na nich mapy i plany. Szczególne znaczenie mają przy przekazie informacji na
temat komunikacji miejskiej, informacji turystycznej i historycznej, - Tabliczki z nazwami ulic, numerami budynków, dzielnic itp,
- Tablice witające umieszczane na głównych drogach dojazdowych miasta. Wykonywane są
według indywidualnych projektów zleceniodawcy, - Tablice o charakterze informacyjnym wskazujące kierunki umiejscowienia obiektów
miejskich, obiektów użyteczności publicznej, atrakcji turystycznych, punktów handlowych itp.
Znaki aktywne
Podświetlane znaki i tablice znajdują coraz szersze zastosowanie w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Znaki i tablice mają odblaskowość właściwą dla folii drogowych I, II lub III generacji.
Podświetlenie może mieć charakter stały lub pulsacyjny dzięki zastosowaniu technologii LED. Do zasilania wyżej wymienionych znaków wykorzystywane są istniejące sieci energetyczne bądź baterie słoneczne.